NE Home
A.net/NE
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
February 7th-8th 2020 Lincoln, Nebraska, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Feb 2nd to Feb 3rd
Results
Video
News
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
2
3
2015
1
1
2014
1
1
6
2013
1
2
2
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Media for 2018
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
Jan 30th 2018, 10:15pm
Attending groups
DyeStatCOLLEGE.com
DyeStat.com
RunnerSpace.com/NE
Invited groups
2018
Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
2018 Results - Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
Published by
ResultsCentral
Jan 30th 2018, 10:15pm
Attached Documents
Complete Results
Posted 02/04/2018 (127 downloads)
Results: Delta Timing
Mens Results
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
So
Terrance Ware
6.71a
Barton County
2.
So
Christian Lyon
6.77a
Barton County
3.
So
Deonne Witherspoon
6.79a
Drake
4.
So
Samson Colbrooke
6.82a
Barton County
5.
So
Bryant Brown
6.87a
Iowa Central
6.
Fr
Cary Lockhart
6.91a
Iowa Central
7.
Fr
Isaiah Trousil
6.95a
Northern Iowa
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Zachery Ziemek
6.89a
adidas
2.
So
Zachary Lorbeck
6.97a
PR
Wisconsin
3.
Sr
Sawyer Smith
7.00a
PR
Wisconsin
4.
So
Cale Wagner
7.01a
PR
Nebraska
5.
So
Paul Afflitto
7.06a
SR
Wisconsin
6.
Jr
Jared Seay
7.10a
PR
Nebraska
7.
Jr
Trent Nytes
7.13a
PR
Wisconsin
8.
Sr
Cody Walton
7.19a
SR
Nebraska
9.
Jr
Wyatt Rhoads
7.28a
PR
Iowa State
10.
Sr
Matt Neururer
7.29a
North Dakota State
11.
Fr
Jacob Spotswood
7.29a
PR
Alabama
12.
Zach Podraza
7.33a
Unattached
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
So
Samson Colbrooke
6.72a
PR
Barton County
5.
So
Terrance Ware
6.73a
Barton County
2.
So
Deonne Witherspoon
6.76a
PR
Drake
3.
So
Bryant Brown
6.82a
Iowa Central
4.
So
Christian Lyon
6.84a
Barton County
6.
Sr
Juante Baldwin
6.84a
Pittsburg State (KS)
7.
Fr
Cary Lockhart
6.88a
PR
Iowa Central
8.
Fr
Isaiah Trousil
6.89a
PR
Northern Iowa
9.
Fr
Demetri Keaton
6.89a
Barton County
10.
Sr
O'Shea Wilson
6.90a
Iowa
11.
Fr
Brandon Lewis
6.91a
North Dakota State
12.
Fr
Tyree Sorrells
6.92a
PR
Iowa
13.
Jr
Holland Cabara
6.95a
PR
Arizona State
14.
Jr
Aaron Chier
6.98a
Drake
15.
So
Jordan Minnis
6.99a
SR
Iowa Western
16.
Sr
Elijah McGill
7.00a
Pittsburg State (KS)
17.
Fr
Tayshaun Cooper
7.02a
PR
Northern Iowa
18.
Sr
Braxton Adams
7.07a
SR
Wayne State (NE) Col...
19.
Sr
Mark Jarecki
7.07a
Nebraska
20.
So
Jacob Schumacher
7.08a
Fort Hays State
21.
So
Daiten Rhone
7.09a
PR
Iowa Western
22.
Sr
Aron Klos
7.11a
North Dakota State
23.
Fr
Jacob Koelzer
7.12a
Cloud County
24.
So
Mason Hericks
7.14a
Nebraska
25.
Noah Lukz
7.15a
Unattached
26.
Sr
Kallen Bentz
7.15a
PR
Wisconsin
27.
Alvyns Alcenord
7.16a
Unattached
28.
Fr
Peter Ackah
7.20a
Cloud County
29.
Fr
Marcus Howard
7.30a
Arizona State
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Christian Lyon
21.55a
Barton County
2.
Jr
NaRon Rollins
21.57a
Pittsburg State (KS)
3.
So
Samson Colbrooke
21.59a
SR
Barton County
4.
Jr
Elijah Lucy
21.59a
PR
Nebraska
5.
Fr
Phemelo Matlhabe
21.64a
PR
Iowa Central
6.
Fr
Dartez Hamlin
21.65a
Barton County
7.
Sr
Antoine Lloyd
22.04a
SR
Nebraska
8.
Jr
Clay Kramper
22.07a
PR
Wayne State (NE) Col...
9.
Fr
Cary Lockhart
22.09a
PR
Iowa Central
10.
So
Malcom Gardner
22.18a
Fort Hays State
11.
Sr
Alex Leto
22.18a
SR
Maryland
12.
So
Mason Hericks
22.21a
Nebraska
13.
Sr
Khalil Parris
22.23a
PR
Arizona State
14.
Jr
Mamer Mamer
22.32a
PR
Nebraska Wesleyan
15.
So
Daiten Rhone
22.32a
PR
Iowa Western
16.
Jr
Eric Fogltanz
22.37a
SR
Iowa State
17.
Sr
Mark Jarecki
22.39a
PR
Nebraska
18.
Fr
Tayshaun Cooper
22.39a
PR
Northern Iowa
19.
Sr
Mandera Gatwech
22.45a
Nebraska-Kearney
20.
So
Bryant Brown
22.48a
Iowa Central
21.
Noah Lukz
22.59a
Unattached
22.
Sr
Kallen Bentz
22.64a
SR
Wisconsin
23.
Sr
Landon Jochim
22.85a
SR
North Dakota State
24.
Jr
Holland Cabara
22.94a
PR
Arizona State
25.
Sr
Dominic Lombardi
22.99a
PR
Drake
26.
Sr
Herb Polk
23.44a
PR
Arizona State
27.
Fr
Marcus Howard
23.71a
PR
Arizona State
Fr
Peter Ackah
DNF
Cloud County
Jr
Alex Teague
DQ
Wisconsin
Jr
Aaron Chier
DQ
Drake
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Andrew Neal
47.19a
SR
Nebraska
2.
Cody Rush
47.39a
Unattached
3.
Sr
Sam Bransby
47.91a
SR
Nebraska
4.
So
Kameron Jones
47.93a
Maryland
5.
Fr
Frank Hayes
48.68a
PR
Iowa State
6.
Bryce Barrett
48.95a
Unattached
7.
Sr
Khalil Parris
49.06a
PR
Arizona State
8.
Fr
Travis Hugg
49.09a
Barton County
9.
Jr
Eric Fogltanz
49.14a
Iowa State
10.
So
Malik Metivier
49.15a
PR
Drake
11.
So
Hilton McClain
49.32a
Barton County
12.
Sr
Alex Leto
49.33a
Maryland
13.
So
Kemarni Mighty
49.41a
Barton County
14.
Jr
Jake Mumby
49.51a
PR
Nebraska-Kearney
15.
Sr
Mandera Gatwech
49.52a
Nebraska-Kearney
16.
So
Darrien Lipscom
49.58a
SR
Cloud County
17.
Sr
Landon Jochim
49.64a
North Dakota State
18.
Fr
Vincent Notz
49.67a
Iowa Central
19.
So
Michael Merical
49.72a
PR
Nebraska Wesleyan
20.
Fr
Lesley Mahlakoane
49.83a
PR
Cloud County
21.
So
Renardo Wilson
50.01a
PR
Iowa Western
22.
Fr
Phemelo Matlhabe
50.04a
PR
Iowa Central
23.
Sr
Herb Polk
50.08a
SR
Arizona State
24.
Quinton Harley
50.17a
Unattached
25.
Fr
Tanner Brown
50.41a
PR
Cloud County
26.
So
Brian Tillman
50.75a
PR
Iowa Western
27.
Sr
Aron Klos
50.79a
SR
North Dakota State
28.
So
Jake Rodgers
51.95a
SR
Concordia-Nebraska
600 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Moujtaba Mohammed
1:17.76a
SR
Nebraska
2.
So
Kameron Jones
1:18.38a
PR
Maryland
3.
Sr
Corbin Ellis
1:18.56a
SR
Wisconsin
4.
So
Stephen Marindich
1:20.15a
SR
Cloud County
5.
So
Ka'Ven Berry
1:20.83a
PR
Iowa State
6.
Fr
Kenroy Williams
1:21.10a
Barton County
7.
Fr
Adriano Gumbs
1:21.72a
PR
Barton County
8.
Fr
Tanner Brown
1:22.36a
PR
Cloud County
9.
Sr
Bryan Butler
1:22.98a
PR
Nebraska Wesleyan
10.
Jr
Jake Mumby
1:23.01a
Nebraska-Kearney
11.
So
Marquis Hill
1:23.99a
SR
Barton County
12.
So
Michael Cooper
1:27.18a
PR
Drake
Fr
Michael McCall
DQ
Iowa Western
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Decano Cronin
1:50.55a
SR
Fort Hays State
2.
Sr
Jonah Warwick
1:51.44a
SR
North Dakota State
3.
Sr
Thomas LaRoche
1:51.47a
SR
Emporia State
4.
Jr
Ty Moss
1:51.52a
SR
Nebraska
5.
Kain Ellis
1:53.63a
Unattached
6.
Sr
Jacob Green
1:54.30a
SR
Morningside
7.
So
Murad Baheyadeen
1:54.40a
Emporia State
8.
So
Xavier Lechleitner
1:54.63a
PR
Drake
9.
Paul Lovell
1:54.90a
Unattached
10.
Fr
Nathan Hood
1:55.49a
PR
Barton County
11.
Fr
Kevin Wilkinson
1:55.58a
PR
Arizona State
12.
Jr
TJ Bleichner
1:55.68a
Maryland
13.
Fr
Derek Boekelheide
1:55.71a
PR
South Dakota State
14.
So
Matthew Wilson
1:56.16a
Pittsburg State (KS)
15.
Fr
Josh Goehring
1:56.34a
South Dakota State
16.
So
Brady Snelson
1:56.50a
Maryland
17.
Jr
Byrne Curl
1:56.57a
North Dakota State
18.
Fr
Alex Barbosa
1:57.82a
PR
Fort Hays State
19.
Jr
Thomas Taylor
1:57.93a
PR
Concordia-Nebraska
20.
Sr
Cory Erickson
1:58.14a
SR
Drake
21.
Jr
Ryan Scott
1:58.53a
Maryland
22.
Fr
Max Lindgren
1:58.62a
Nebraska-Kearney
23.
Cody Wirth
1:58.88a
Unattached
24.
Fr
Tallan James
1:59.04a
Barton County
25.
Jr
Alec Bognar
2:00.47a
SR
Drake
26.
So
Wyatt Gatrost
2:04.13a
South Dakota State
27.
So
Maxwell Harlan
2:11.43a
PR
Drake
Fr
Longins Kouri
DNF
Cloud County
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Matt Neururer
2:43.31a
PR
North Dakota State
2.
Jr
Wyatt Rhoads
2:47.39a
SR
Iowa State
3.
Jr
Trent Nytes
2:49.04a
PR
Wisconsin
4.
Zachery Ziemek
2:49.95a
adidas
5.
Fr
Jacob Spotswood
2:51.34a
PR
Alabama
6.
So
Cale Wagner
2:51.87a
PR
Nebraska
7.
So
Paul Afflitto
2:53.59a
PR
Wisconsin
8.
Sr
Cody Walton
2:55.08a
PR
Nebraska
9.
Zach Podraza
2:55.40a
Unattached
10.
So
Zachary Lorbeck
2:55.72a
PR
Wisconsin
11.
Jr
Jared Seay
3:01.80a
PR
Nebraska
Sr
Sawyer Smith
DNF
Wisconsin
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Jr
Jordan De Spong
4:06.41a
PR
Nebraska
2.
Jr
Brett Meyer
4:06.97a
PR
Fort Hays State
3.
Jr
Kyle Burdick
4:08.41a
SR
South Dakota State
4.
Jr
Mason Phillips
4:09.17a
Sioux Falls
5.
So
Zach Lundberg
4:09.68a
PR
Sioux Falls
6.
So
Nate Pierce
4:12.11a
PR
Nebraska-Kearney
7.
Simon Paige
4:13.01a
Unattached
8.
Jacob Olson
4:14.81a
Unattached
9.
So
Karson LeComte
4:17.08a
PR
Nebraska
10.
So
Moses Dirane
4:17.81a
SR
Cloud County
11.
Jay Welp
4:18.45a
Unattached
12.
Jr
Sebastian Sowada
4:18.84a
SR
South Dakota State
13.
Jr
Seppe Van 't westende
4:19.08a
PR
Fort Hays State
14.
Sr
Trevor Wiegert
4:20.35a
Nebraska-Kearney
15.
Jr
Cole Bosley
4:21.43a
Emporia State
16.
Jr
Josiah McAllister
4:21.58a
PR
Concordia-Nebraska
17.
Sr
Alexander Burson
4:21.67a
Pittsburg State (KS)
18.
Jr
Israel Barco
4:22.86a
Fort Hays State
19.
Jr
Jordan Hanna
4:23.42a
PR
South Dakota State
20.
Sr
Joshua Mehl
4:25.67a
Nebraska-Kearney
21.
Fr
Ryan Martins
4:26.03a
PR
Nebraska
22.
Tayler James
4:27.88a
Unattached
23.
Sr
Jason Kenny
4:29.46a
Morningside
24.
Jr
Alex Stevens
4:29.84a
PR
Arizona State
25.
Fr
Joe Romain
4:34.35a
Drake
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Thobile Mosito
8:24.33a
PR
Cloud County
2.
Jr
Chase Cayo
8:24.54a
PR
South Dakota State
3.
Sr
Austin Post
8:26.21a
SR
Nebraska
4.
Fr
Bailey Timmons
8:26.95a
PR
Nebraska
5.
Fr
Mark Freyhof
8:28.64a
PR
Nebraska
6.
Karim Achengli
8:28.97a
Unattached
7.
Sr
Pat Letz
8:32.29a
PR
Nebraska
8.
Jr
Kevin Kelly
8:32.65a
PR
Drake
9.
Sr
Jordan Wheeler
8:34.04a
PR
Nebraska Wesleyan
10.
Sr
Peter Spinks
8:37.03a
PR
Nebraska
11.
So
Corbin Hansen
8:37.46a
PR
Nebraska-Kearney
12.
Colin Morrissey
8:37.60a
Team Nebraska unatta...
13.
So
Ezekiel Kipchirchir
8:37.71a
Iowa Central
14.
Sr
Chad Berens
8:38.31a
PR
Nebraska Wesleyan
15.
Fr
Micah Mather
8:39.62a
PR
South Dakota State
16.
Fr
Gabe Peters
8:39.65a
South Dakota State
17.
Sr
Trevor Wiegert
8:43.17a
SR
Nebraska-Kearney
18.
So
Kyle Cass
8:45.05a
SR
Drake
19.
Sr
Ash Gandul
8:47.53a
PR
Nebraska Wesleyan
20.
So
Kyle Brandt
8:52.11a
Drake
21.
Jr
Layton Werth
9:01.31a
Fort Hays State
22.
Fr
Thom Reynders
9:09.70a
PR
Cloud County
So
Brady Snelson
DNF
Maryland
So
Moses Dirane
DNF
Cloud County
5000 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Thobile Mosito
14:42.87a
SR
Cloud County
2.
Nolan Zimmer
14:43.26a
Unattached
3.
Sr
Andrew Fields
14:46.68a
PR
Nebraska-Kearney
4.
Jr
Steven Brown
14:50.38a
SR
Sioux Falls
5.
Nolan Border
15:02.96a
LRC
6.
Peter Falcon
15:03.52a
Team Nebraska
7.
So
Moses Dirane
15:08.27a
SR
Cloud County
8.
Jr
Layton Werth
15:11.47a
Fort Hays State
9.
Sr
Alec Sery
15:17.99a
SR
Nebraska
10.
Fr
Innocent Murwanashyaka
15:20.43a
PR
Iowa Central
11.
So
Eric Karl II
15:21.67a
PR
Nebraska
12.
Fr
Alex Tollinger
15:46.70a
PR
Nebraska
Fr
Thom Reynders
DNF
Cloud County
60m Hurdles
- 42"
Open
- Finals
x
1.
Sr
Antoine Lloyd
7.83a
Nebraska
2.
So
Mailk Beverly
7.84a
Iowa Central
3.
So
Luke Siedhoff
7.93a
Nebraska
4.
So
Charlie Forbes
7.95a
Barton County
5.
Fr
Stephon Torrence
8.00a
Barton County
6.
Sr
Andrew Neal
8.07a
Nebraska
7.
Jr
Dario Robinson
8.21a
Nebraska
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
Zachery Ziemek
8.08a
adidas
2.
Jr
Jared Seay
8.17a
PR
Nebraska
3.
So
Zachary Lorbeck
8.30a
PR
Wisconsin
4.
Sr
Cody Walton
8.32a
SR
Nebraska
5.
Jr
Trent Nytes
8.40a
SR
Wisconsin
6.
So
Paul Afflitto
8.57a
Wisconsin
7.
So
Cale Wagner
8.61a
PR
Nebraska
8.
Zach Podraza
8.64a
Unattached
9.
Jr
Wyatt Rhoads
8.65a
Iowa State
10.
Sr
Matt Neururer
8.78a
PR
North Dakota State
11.
Sr
Sawyer Smith
8.78a
Wisconsin
12.
Fr
Jacob Spotswood
8.85a
Alabama
60m Hurdles
- 42"
Open
- Prelims
x
1.
Sr
Antoine Lloyd
7.79a
SR
Nebraska
2.
So
Mailk Beverly
7.88a
Iowa Central
4.
So
Charlie Forbes
7.91a
PR
Barton County
3.
So
Luke Siedhoff
8.01a
Nebraska
5.
Fr
Stephon Torrence
8.04a
Barton County
6.
Jr
Connor Ham
8.05a
PR
Northern Iowa
7.
Sr
Andrew Neal
8.08a
Nebraska
8.
Jr
Dario Robinson
8.13a
Nebraska
9.
Fr
Makiyah Smallwood
8.16a
Nebraska
10.
Sr
Justice Burks
8.17a
PR
Pittsburg State (KS)
11.
Sr
Logan Schneider
8.21a
Iowa State
12.
Sr
Elijah Young
8.23a
Iowa State
13.
Fr
Jonathan Flight
8.23a
Hastings
14.
Sr
Kyle Comstock
8.27a
Fort Hays State
15.
Sr
Benjamin Hulett
8.41a
SR
Concordia-Nebraska
16.
So
Habib Jallow
8.48a
PR
Wayne State (NE) Col...
17.
Vincent Ohlman
8.52a
Unattached
18.
Fr
Marcus Howard
8.53a
Arizona State
19.
Sr
Dominic Lombardi
8.55a
Drake
20.
Jr
Trey Williams
8.56a
Nebraska
21.
Fr
Tahj Whitfield
8.80a
Barton County
22.
Fr
Denzel Downing
8.84a
Iowa Western
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:08.67a
Nebraska
2.
Relay Team
3:11.46a
Northern Iowa
3.
Relay Team
3:12.09a
Barton County
4.
Relay Team
3:18.10a
Pittsburg State (KS)
5.
Relay Team
3:18.20a
Fort Hays State
6.
Relay Team
3:18.38a
Iowa Western
7.
Relay Team
3:18.44a
Cloud County
8.
Relay Team
3:18.56a
Unattached
9.
Relay Team
3:24.09a
Arizona State
Relay Team
DNF
North Dakota State
Shot Put
- 16lb
Open
- Finals
x
1.
Garrett Appier
18.96m
Unattached
2.
So
Sanjae Lawrence
18.18m
Barton County
3.
Jr
Issac Holtz
17.82m
PR
Northern Iowa
4.
Fr
Alex Talley
17.66m
North Dakota State
5.
Jr
Nicholas Coghill
17.64m
PR
Nebraska
6.
So
Vashon McCarthy
17.55m
PR
Cloud County
7.
Fr
Darius King
17.44m
PR
Northern Iowa
8.
So
Keegan Tritle
17.40m
Northern Iowa
9.
Sr
Steffan Stroh
17.14m
North Dakota State
10.
Fr
Burger Lambrechts
17.11m
Nebraska
11.
So
Kyler Yodts
16.89m
Northern Iowa
12.
Fr
Kevin Nedrick
16.79m
Barton County
13.
Sr
Bo Farrow
16.77m
Pittsburg State (KS)
14.
Fr
Grady Leonard
16.64m
PR
Nebraska
15.
So
Kino Dunkley
16.61m
PR
Nebraska
16.
So
Michael Keogan
15.98m
North Dakota State
17.
So
Tom Yezek
15.78m
Northern Iowa
18.
Sr
Omar Lewis
15.77m
Pittsburg State (KS)
19.
Fr
Trevor Otterdahl
15.73m
North Dakota State
20.
Jr
Greg Thompson
15.48m
PR
Maryland
21.
Fr
Dunkan Watrous
15.37m
Pittsburg State (KS)
22.
Sr
Jacob McBride
15.23m
North Dakota State
23.
So
Zach Timm
15.12m
Iowa State
So
Michael Titherington
FOUL
Arizona State
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Cody Walton
14.51m
PR
Nebraska
2.
So
Zachary Lorbeck
14.41m
PR
Wisconsin
3.
Jr
Trent Nytes
14.19m
PR
Wisconsin
4.
Zachery Ziemek
14.02m
adidas
5.
Sr
Sawyer Smith
13.61m
PR
Wisconsin
6.
So
Cale Wagner
13.12m
SR
Nebraska
7.
Jr
Jared Seay
12.58m
PR
Nebraska
8.
So
Paul Afflitto
12.12m
SR
Wisconsin
9.
Zach Podraza
11.49m
Unattached
10.
Jr
Wyatt Rhoads
11.37m
PR
Iowa State
11.
Sr
Matt Neururer
11.32m
PR
North Dakota State
12.
Fr
Jacob Spotswood
9.85m
PR
Alabama
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Grant Anderson
2.21m
PR
Nebraska
2.
Sr
Landon Bartel
2.14m
Nebraska
3.
Sr
Jalen Ford
2.10m
Iowa State
4.
Fr
Kyle Alcine
2.05m
PR
Cloud County
5.
So
Elijah Hughes
2.05m
SR
Arizona State
6.
Michael McCann
2.05m
Unattached
7.
Fr
George Ghafari
2.05m
PR
Wisconsin
8.
So
Cody Durbin
2.00m
Iowa State
9.
Fr
Zach Dybul
2.00m
Wisconsin
10.
Fr
Jay Hunt
2.00m
Iowa
11.
Fr
Ryan Bright
1.95m
Arizona State
11.
Fr
Cole Moeller
1.95m
Iowa
13.
Fr
Jonathan Spearman
1.95m
Cloud County
14.
Jr
Mason Ford
1.95m
Arizona State
So
Maxwell Harlan
NH
Drake
Jr
Forest Moses
NH
Drake
So
Willie Rodgers
NH
Barton County
So
Ben Klimpke
NH
North Dakota State
So
Michael Williams
NH
Nebraska
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Zachery Ziemek
2.03m
adidas
1.
So
Zachary Lorbeck
2.03m
PR
Wisconsin
1.
Jr
Trent Nytes
2.03m
SR
Wisconsin
4.
Sr
Sawyer Smith
1.97m
PR
Wisconsin
5.
Jr
Jared Seay
1.94m
Nebraska
5.
So
Cale Wagner
1.94m
PR
Nebraska
5.
Sr
Cody Walton
1.94m
SR
Nebraska
8.
Fr
Jacob Spotswood
1.91m
PR
Alabama
8.
Sr
Matt Neururer
1.91m
North Dakota State
19.
Zach Podraza
1.88m
Unattached
11.
Jr
Wyatt Rhoads
1.79m
SR
Iowa State
12.
So
Paul Afflitto
1.76m
SR
Wisconsin
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Jeff Coover
5.32m
Under Armour
2.
Fr
Cole Riddle
5.32m
PR
Arizona State
3.
Jr
Tyler Loontjer
5.22m
SR
Nebraska
4.
So
Rashid Coulibaly
5.22m
PR
Wisconsin
5.
Sr
Nathan Hiett
5.07m
SR
Arizona State
5.
Sr
Tim Guthrie
5.07m
SR
Wisconsin
7.
So
Spencer Powell
5.07m
PR
Nebraska
8.
So
Kevin Cahoy
5.07m
SR
Nebraska
9.
Sr
Grant Sisserson
5.07m
PR
Arizona State
10.
Sr
Jake Wallenfang
4.92m
SR
Wisconsin
11.
Jr
Andy Jatis
4.92m
Iowa
12.
Jr
Chance Chrisman
4.77m
PR
Nebraska
13.
Fr
Michael Chadwick
4.77m
Arizona State
Fr
Noah Shafer
NH
North Dakota State
So
Maxwell Harlan
NH
Drake
So
Erik Olson
NH
Drake
Fr
Alex Klosterman
NH
Drake
Sr
Matthew Eckles
NH
Arizona State
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
Zachery Ziemek
5.27m
adidas
2.
Sr
Cody Walton
4.87m
SR
Nebraska
3.
Zach Podraza
4.77m
Unattached
4.
Sr
Matt Neururer
4.67m
North Dakota State
5.
Jr
Jared Seay
4.57m
PR
Nebraska
5.
Sr
Sawyer Smith
4.57m
PR
Wisconsin
7.
Jr
Trent Nytes
4.37m
SR
Wisconsin
8.
So
Zachary Lorbeck
4.27m
SR
Wisconsin
8.
So
Cale Wagner
4.27m
PR
Nebraska
10.
Jr
Wyatt Rhoads
4.17m
PR
Iowa State
11.
So
Paul Afflitto
4.07m
SR
Wisconsin
Fr
Jacob Spotswood
NH
Alabama
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Caleb Cowling
7.32m
PR
Hastings
2.
So
Bradley Fleurinord
7.27m
Barton County
3.
Jr
Elijah Lucy
7.25m
SR
Nebraska
4.
So
David Ejumeta
7.21m
PR
Iowa Western
5.
Sr
O'Shea Wilson
7.09m
Iowa
6.
Fr
Dexton Crutchfield
7.02m
Iowa Western
7.
So
Alvin McCray
6.98m
Barton County
8.
Sr
Tre Mitchell
6.96m
PR
Nebraska
9.
So
Trent Koehler
6.94m
SR
Nebraska Wesleyan
10.
Sr
Kaiwan Culmer
6.94m
PR
Nebraska
11.
So
Akinshe Calica-Hill
6.91m
Iowa
12.
Sr
Malik Morris
6.89m
SR
Nebraska Wesleyan
13.
So
Ben Klimpke
6.85m
North Dakota State
14.
Fr
Jonathan Spearman
6.75m
PR
Cloud County
15.
Fr
Travis Hugg
6.75m
Barton County
16.
Fr
Tyree Sorrells
6.72m
Iowa
17.
Fr
Brandon Lewis
6.71m
North Dakota State
18.
Sr
Brady Metz
6.69m
Wayne State (NE) Col...
19.
Fr
Lesley Mahlakoane
6.69m
PR
Cloud County
20.
Jr
Mason Ford
6.65m
Arizona State
21.
Fr
Peter Ackah
6.62m
Cloud County
22.
Sr
Elijah McGill
6.50m
Pittsburg State (KS)
23.
Sr
Noah Gabel
6.30m
SR
Nebraska
24.
Fr
Akeem Bradshaw
6.17m
Iowa Central
25.
Fr
Gregory Fernandez
6.10m
PR
Arizona State
26.
So
Ira Hines
3.66m
Pittsburg State (KS)
Jr
Chandler Diercks
FOUL
Iowa State
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Trent Nytes
7.22m
Wisconsin
2.
Jr
Jared Seay
7.17m
PR
Nebraska
3.
Zachery Ziemek
7.10m
adidas
4.
So
Paul Afflitto
7.09m
Wisconsin
5.
So
Cale Wagner
7.07m
PR
Nebraska
6.
So
Zachary Lorbeck
7.05m
PR
Wisconsin
7.
Sr
Cody Walton
6.97m
SR
Nebraska
8.
Sr
Sawyer Smith
6.94m
Wisconsin
9.
Sr
Matt Neururer
6.80m
PR
North Dakota State
10.
Fr
Jacob Spotswood
6.73m
PR
Alabama
11.
Zach Podraza
6.24m
Unattached
12.
Jr
Wyatt Rhoads
6.02m
Iowa State
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Jr
Jace Anderson
14.84m
SR
Nebraska
2.
So
Akinshe Calica-Hill
14.56m
Iowa
3.
So
David Ejumeta
14.46m
Iowa Western
4.
Fr
Peter Ackah
14.45m
PR
Cloud County
5.
So
Willie Rodgers
14.32m
PR
Barton County
6.
Fr
Akeem Bradshaw
14.28m
Iowa Central
7.
Fr
Cirr Davis
14.18m
PR
Barton County
8.
So
Alvin McCray
14.13m
Barton County
9.
Fr
Jonathan Spearman
14.09m
PR
Cloud County
Sr
Kaiwan Culmer
FOUL
Nebraska
Fr
Ivan Hinson
FOUL
Arizona State
Weight Throw
- 35lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Grant Wickham
20.80m
PR
Hastings
2.
Sr
Alex Wellington
19.98m
Hastings
3.
Sr
Nicholas Percy
19.87m
Nebraska
4.
Jr
Vlad Pavlenko
19.82m
Iowa State
5.
Sr
Steffan Stroh
19.41m
North Dakota State
6.
Jr
Nathan Houser
19.29m
Midland
7.
Sr
Jacob McBride
18.77m
PR
North Dakota State
8.
Sr
Christopher Daniels
18.64m
Nebraska
9.
Jr
Seth Sabata
18.46m
Midland
10.
Fr
Alex Talley
18.18m
North Dakota State
11.
Fr
Trevor Otterdahl
18.12m
North Dakota State
12.
Cade Kalkowski
17.69m
Unattached
13.
Fr
Edward Jeans
17.62m
Nebraska
14.
Jr
Issac Holtz
17.54m
Northern Iowa
15.
Sr
Omar Lewis
17.51m
Pittsburg State (KS)
16.
Sr
Chris Celona
17.50m
Iowa State
17.
Sr
Georg Niit
17.50m
PR
Nebraska Wesleyan
18.
Sr
Bo Farrow
17.13m
Pittsburg State (KS)
19.
So
Michael Keogan
17.10m
North Dakota State
20.
So
Kyler Yodts
16.82m
Northern Iowa
21.
So
Graham Sokol
16.78m
PR
Barton County
22.
Jr
Reid Kirlin
16.73m
Midland
23.
So
Enrique Martinez
16.64m
Barton County
24.
Jr
Matthew Nemec
16.01m
Wayne State (NE) Col...
25.
Sr
Brett Peters
15.93m
Iowa State
26.
Fr
Darius King
14.88m
Northern Iowa
27.
Fr
Peter Read
14.85m
PR
Drake
Heptathlon Score
Heptathlon
- Finals
x
1.
Zachery Ziemek
6043
adidas
2.
Jr
Trent Nytes
5656
PR
Wisconsin
3.
Sr
Cody Walton
5619
SR
Nebraska
4.
So
Zachary Lorbeck
5611
PR
Wisconsin
5.
Jr
Jared Seay
5459
PR
Nebraska
6.
So
Cale Wagner
5406
PR
Nebraska
7.
Sr
Matt Neururer
5279
PR
North Dakota State
8.
So
Paul Afflitto
5111
PR
Wisconsin
9.
Zach Podraza
5056
Unattached
10.
Jr
Wyatt Rhoads
4846
PR
Iowa State
11.
Sr
Sawyer Smith
4737
SR
Wisconsin
12.
Fr
Jacob Spotswood
4263
PR
Alabama
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Lake Kwaza
7.39a
Unattached
2.
Jr
Lakayla Harris
7.40a
Nebraska
3.
Jr
Alissa Williams
7.42a
SR
Central Florida
4.
Fr
Shaniya Williams
7.45a
PR
Central Florida
5.
So
Nelda Huggins
7.50a
Iowa Central
6.
Fr
Kyara Avant
7.55a
Iowa
7.
So
Keosha Sanders
7.57a
PR
Barton County
8.
Fr
Traci Brown
7.68a
Iowa Western
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
Jr
Lakayla Harris
7.39a
PR
Nebraska
2.
Lake Kwaza
7.42a
Unattached
3.
Jr
Alissa Williams
7.45a
Central Florida
4.
So
Nelda Huggins
7.47a
Iowa Central
6.
Fr
Kyara Avant
7.48a
PR
Iowa
7.
Fr
Shaniya Williams
7.55a
Central Florida
8.
So
Keosha Sanders
7.57a
Barton County
5.
Fr
Traci Brown
7.59a
PR
Iowa Western
9.
Fr
Jatoria McGirt
7.59a
PR
Cloud County
10.
Jr
Asha Cave
7.62a
Missouri State
11.
Fr
Deborah Giffard
7.66a
PR
Barton County
12.
Fr
Sarah Wollaston
7.69a
PR
Central Florida
13.
Jr
Taryn Smiley
7.70a
Missouri State
14.
So
Loren Gallmon
7.72a
PR
Central Florida
15.
Sr
Deborah Olawuni
7.73a
Maryland
16.
So
Ciara Holback
7.75a
PR
Central Florida
17.
Fr
Rashan Darling
7.76a
PR
Barton County
18.
Sr
Deshaunda Morrison
7.76a
Arizona State
19.
Fr
Hannah Wilson
7.76a
Wisconsin
20.
Sr
Amber Forbes
7.78a
Fort Hays State
21.
Sr
Kelsey Lewis
7.81a
Pittsburg State (KS)
22.
Sr
Gabrielle Grommesh
7.81a
North Dakota State
23.
Jr
Quashira McIntosh
7.82a
SR
Nebraska
24.
Sr
Chandler Baxter
7.85a
Maryland
25.
Fr
Dorcas Gyimah
7.86a
Iowa Western
26.
Fr
Nijah Roberson
7.87a
Barton County
27.
So
Mariah Crawford
7.87a
SR
Drake
28.
So
Sophia Jackson
7.88a
PR
Drake
29.
So
Taylor Johnson
7.91a
PR
Nebraska
30.
Fr
Ageonia Wilkerson
8.04a
PR
Cloud County
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Briana Guillory
23.26a
PR
Iowa
2.
Jr
Lakayla Harris
23.88a
SR
Nebraska
3.
Jr
Alissa Williams
24.21a
SR
Central Florida
4.
Fr
Shaniya Williams
24.33a
PR
Central Florida
5.
Sr
Alexis Woods
24.50a
PR
North Dakota State
6.
So
Sha'Maya Flanagan
24.62a
PR
Arizona State
7.
Jr
Asha Cave
24.73a
Missouri State
8.
Fr
Dai'Lyn Merriweather
24.73a
Maryland
9.
So
Talia Buss
24.74a
PR
Iowa
10.
So
Asjah Wallace
24.78a
PR
Barton County
11.
So
Gabrielle DesRosiers
24.83a
Wisconsin
12.
Jr
Quashira McIntosh
24.90a
SR
Nebraska
13.
Fr
Jatoria McGirt
24.94a
PR
Cloud County
14.
So
Ciara Holback
25.00a
PR
Central Florida
15.
So
Mahendra McWhite
25.02a
PR
Barton County
16.
Sr
Kelsey Lewis
25.05a
Pittsburg State (KS)
17.
So
Loren Gallmon
25.18a
PR
Central Florida
18.
Jr
Kalei Matthews
25.21a
PR
Arizona State
19.
So
Tashee Hargrave
25.24a
PR
Iowa
20.
Sr
Chandler Baxter
25.25a
Maryland
21.
Fr
Antonise Christian
25.28a
PR
Iowa
22.
Fr
Traci Brown
25.32a
PR
Iowa Western
23.
Sr
Rai Ahmed-Green
25.37a
SR
Drake
24.
Sr
Gabrielle Grommesh
25.41a
SR
North Dakota State
25.
Fr
Nijah Roberson
25.44a
PR
Barton County
26.
Jr
Taryn Smiley
25.45a
Missouri State
27.
Fr
Hannah Wilson
25.52a
PR
Wisconsin
28.
So
Venida Fagan
25.56a
SR
Central Florida
29.
Fr
Rashan Darling
25.59a
PR
Barton County
30.
Sr
Amber Forbes
25.60a
Fort Hays State
31.
So
Mariah Crawford
25.63a
SR
Drake
32.
Fr
Sarah Wollaston
25.69a
PR
Central Florida
33.
Sr
Deborah Olawuni
25.73a
Maryland
34.
Sr
Kayla Richardson
25.78a
SR
Maryland
35.
Fr
Chanice Forbes
25.81a
PR
Cloud County
36.
Jr
Victoria Coombe
25.90a
PR
Drake
37.
Jr
Alexandra Williams
26.38a
PR
Arizona State
38.
Fr
Ageonia Wilkerson
26.53a
PR
Cloud County
39.
So
Sophia Jackson
27.11a
Drake
40.
So
Bryce Lang
28.05a
PR
Drake
Fr
Kyara Avant
DQ
Iowa
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Briana Guillory
52.57a
PR
Iowa
2.
So
Kierra Griggs
53.26a
PR
Nebraska
3.
So
Sha'Maya Flanagan
55.28a
PR
Arizona State
4.
Fr
Jai'Lyn Merriweather
55.69a
Maryland
5.
Sr
Alexis Woods
55.70a
North Dakota State
6.
So
Tashee Hargrave
56.17a
PR
Iowa
7.
Fr
Kylie Welch
56.20a
PR
Iowa
8.
So
Chelsey Jones
56.34a
Nebraska
9.
Fr
India McNeill
56.38a
PR
Iowa Central
10.
Fr
Xahria Santiago
56.48a
Maryland
11.
Sr
Courtney Nelson
56.55a
Pittsburg State (KS)
12.
So
Talia Buss
56.72a
PR
Iowa
13.
So
Gabrielle DesRosiers
56.78a
SR
Wisconsin
14.
Fr
Cheyenne Jones
56.94a
Maryland
15.
Jr
Elizabeth Jones
56.97a
PR
Nebraska Wesleyan
16.
So
Christine Williford
57.00a
PR
Arizona State
17.
Fr
Bianca Stubler
57.05a
PR
Wisconsin
18.
Jr
Kalei Matthews
57.06a
PR
Arizona State
19.
Jr
Kaylee Jones
57.17a
Nebraska Wesleyan
20.
Sr
Ebony Crear
57.23a
SR
Central Florida
21.
Fr
Marjanae Coley
57.40a
Iowa Central
22.
Sr
Rai Ahmed-Green
57.71a
SR
Drake
23.
Sr
Kadisha Francois
57.83a
Missouri State
24.
So
Bianca Tinoco
57.90a
PR
Arizona State
25.
Jr
Divina Henry
57.96a
Missouri State
26.
So
Venida Fagan
57.97a
SR
Central Florida
27.
Fr
Isa Videler
58.03a
Missouri State
28.
Sr
Kelly Wycoff
58.11a
SR
Fort Hays State
29.
So
Katie Bye
58.18a
PR
North Dakota State
30.
Sr
Deidre Hahn
58.18a
SR
North Dakota State
31.
Jr
Thaila Cooper
58.29a
Maryland
32.
Jr
Victoria Coombe
58.35a
Drake
33.
So
Rhema Taylor
58.92a
SR
Pittsburg State (KS)
34.
Fr
Antonise Christian
59.13a
PR
Iowa
35.
Fr
Chanice Forbes
59.13a
PR
Cloud County
36.
So
Haley Lubow
59.35a
PR
Wisconsin
37.
Fr
Nikki Kraaijeveld
59.75a
PR
Cloud County
Fr
Devin D'Oliveira
DQ
Central Florida
600 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Ashleigh Carr
1:31.20a
PR
Nebraska
2.
So
Latoya Stewart
1:33.59a
SR
Barton County
3.
Fr
Bianca Stubler
1:35.14a
PR
Wisconsin
4.
Jr
Obichi Onwukwe
1:35.60a
PR
Maryland
5.
Fr
Kylie Welch
1:35.88a
Iowa
6.
Fr
Kaitlynn Johnson
1:38.19a
Nebraska
7.
Jr
Meghan Kearney
1:38.62a
PR
Drake
8.
So
Haley Lubow
1:39.78a
PR
Wisconsin
9.
So
Bryce Lang
1:52.31a
PR
Drake
So
Michaela Peskova
DNF
Nebraska
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Rosie Chamberlain
2:10.05a
SR
Central Florida
2.
Fr
Taryn Ceglowski
2:10.84a
Sioux Falls
3.
Jr
Krista Steele
2:10.98a
PR
South Dakota State
4.
So
Agnes Mansaray
2:11.28a
SR
Iowa Central
5.
So
Katie Bye
2:12.33a
PR
North Dakota State
6.
Fr
Emma Bresser
2:12.77a
PR
Nebraska
7.
So
Alexis Nichols
2:14.13a
PR
Arizona State
8.
Sr
Alexandra Lucki
2:14.71a
SR
Maryland
9.
Jr
Payton Boer
2:15.55a
PR
Morningside
10.
Jr
Sarah Jewett
2:16.45a
PR
Pittsburg State (KS)
11.
So
Anna Pruter
2:16.46a
PR
Arizona State
12.
Sr
Michelle Mumm
2:16.91a
PR
Morningside
13.
Sr
Renae Dykstra
2:17.42a
South Dakota State
14.
Jr
Kayla Fallis
2:17.48a
PR
Missouri State
15.
Fr
Cadeebra Calcote
2:18.14a
Barton County
16.
Fr
Grace Buessing
2:18.74a
PR
Fort Hays State
17.
Sr
Kayla Giuliano
2:19.11a
SR
Drake
18.
Fr
Millie Bretl
2:21.25a
PR
Drake
19.
Jr
Crystal Tejeda
2:24.99a
SR
Central Florida
20.
So
Ariel St. John
2:37.61a
SR
Cloud County
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Dallyssa Huggins
2:14.19a
Maryland
2.
Sr
Georgia Ellenwood
2:15.35a
PR
Wisconsin
3.
Jr
Tria Seawater-Simmons
2:22.55a
PR
Iowa
4.
Sr
Vanessa Lane
2:22.90a
SR
South Dakota State
5.
So
Jenny Kimbro
2:23.11a
PR
Iowa
6.
Sr
Casie Pawlik
2:25.92a
PR
Wisconsin
7.
Jr
Emma Whigham
2:30.76a
SR
Iowa State
8.
Fr
Emily Coghill
2:34.02a
PR
Iowa State
9.
Madi Scholl
2:43.74a
Unattached
10.
Jr
Shauna Tweedy
2:54.20a
PR
Nebraska
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Fr
Adva Cohen
4:42.44a
PR
Iowa Central
2.
Sr
Alexandra Lucki
4:55.86a
Maryland
3.
So
Bianca Tinoco
4:56.28a
PR
Arizona State
4.
Fr
Christine Laurie
4:58.56a
PR
Maryland
5.
Sr
Lindsay Roberts
5:02.55a
PR
Fort Hays State
6.
So
Paityn Howat
5:03.11a
PR
Missouri State
7.
So
Kendra Dykstra
5:07.71a
South Dakota State
8.
Fr
Jasmine Crawford
5:08.73a
PR
Missouri State
9.
Jr
Melissa Davison
5:09.62a
Nebraska-Kearney
10.
Fr
Wollmering Erica
5:10.51a
Missouri State
11.
Jr
Madeline Saville
5:11.66a
Missouri State
12.
Jr
Jordan Puvogel
5:12.16a
SR
Pittsburg State (KS)
13.
Sr
Marissa Codispodi
5:12.17a
SR
Central Florida
14.
Sr
Lauren Roberts
5:12.20a
Fort Hays State
15.
So
Anna Fasen
5:12.24a
PR
South Dakota State
16.
Fr
Jamie Schweiss
5:12.29a
PR
South Dakota State
17.
Sr
Molly Dibben
5:12.32a
PR
Nebraska-Kearney
18.
Jr
Nicole Colonna
5:13.86a
SR
Nebraska
19.
Fr
Kaitlyn Soltis
5:13.90a
PR
Central Florida
20.
Fr
Cassidy Westhoff
5:14.08a
Pittsburg State (KS)
21.
Fr
Rachel Selva
5:16.58a
PR
Drake
22.
So
Morgan Garcia
5:19.19a
SR
Drake
23.
Fr
Bethany Williams
5:23.77a
PR
Central Florida
24.
Fr
Elizabeth Aho
5:33.36a
Drake
25.
Fr
Kenzie Mente
5:53.06a
Drake
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Rachel King
9:36.53a
SR
South Dakota State
2.
Sr
Alexandra Lucki
9:45.04a
Maryland
3.
Sr
Jessica Allen
9:49.90a
PR
Missouri State
4.
Sr
Bailee Cofer
9:50.33a
PR
Drake
5.
Fr
Erika Freyhof
9:51.08a
PR
Nebraska
6.
So
Elsa Forsberg
9:59.31a
PR
Nebraska
7.
So
Judi Jones
10:03.24a
PR
Nebraska
8.
Fr
Daan Haven
10:06.09a
PR
Arizona State
9.
So
Marion Bartilol
10:07.70a
PR
Iowa Central
10.
Fr
Anna Donnay
10:10.26a
PR
South Dakota State
11.
Sr
Mackenzie Schell
10:11.10a
PR
South Dakota State
12.
So
Megan Reniewicki
10:13.50a
SR
Arizona State
13.
Sr
Kalleigh Forrester
10:16.83a
SR
Central Florida
14.
So
Coutney Lewis
10:17.88a
PR
Arizona State
15.
Jr
Yessenia Gonzales
10:20.37a
PR
Fort Hays State
16.
So
Grace Breiten
10:25.57a
PR
Missouri State
17.
Jr
Emily Berzonsky
10:27.13a
SR
South Dakota State
18.
Sr
Katrina Santiago
10:27.34a
SR
Nebraska
19.
Sr
Chelsea Jackson
10:33.15a
PR
Fort Hays State
20.
So
Victoria Jung
10:36.79a
SR
Central Florida
21.
So
Katy Pfile
10:45.78a
Iowa Central
22.
So
Sierra Stucky
10:54.99a
Iowa Central
Sr
Laura Korsmit
DNF
Central Florida
So
Olivia Rogers
DNF
Drake
5000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Katie Wetzstein
16:44.34a
LRC Racing
2.
Fr
Winrose Chesang
17:34.27a
PR
Iowa Central
3.
So
Capra Jordyn
17:45.59a
PR
Missouri State
4.
Sarah Fowler
17:52.73a
LRC
5.
Jr
Hannah Awtry
17:53.10a
PR
Nebraska Wesleyan
6.
So
Ellie Beiermann
17:54.36a
PR
Nebraska Wesleyan
7.
Sr
Chelsea Jackson
17:59.91a
PR
Fort Hays State
8.
Jr
Yessenia Gonzales
18:11.36a
PR
Fort Hays State
9.
So
Marta Lukijaniuk
18:17.77a
PR
Iowa Central
10.
Jr
Hanna Hegemann
18:20.77a
PR
Nebraska Wesleyan
60m Hurdles
- 33"
Open
- Finals
x
1.
Sr
Deshaunda Morrison
8.39a
Arizona State
2.
Jr
Jasmine Barge
8.42a
Nebraska
3.
Sr
Mary Young
8.56a
Drake
4.
Jr
Chanel Freeman
8.61a
SR
Nebraska
5.
So
Raynesha Lewis
8.70a
PR
Nebraska
6.
Fr
Nadia Hackett
8.74a
PR
Maryland
7.
Jr
Jewel Smith
8.84a
Maryland
8.
Sr
Courtney Nelson
11.22a
Pittsburg State (KS)
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Jenny Kimbro
8.49a
SR
Iowa
2.
Sr
Georgia Ellenwood
8.62a
Wisconsin
3.
Sr
Casie Pawlik
8.89a
SR
Wisconsin
4.
Jr
Tria Seawater-Simmons
8.92a
Iowa
5.
Jr
Emma Whigham
9.26a
SR
Iowa State
6.
Fr
Emily Coghill
9.28a
PR
Iowa State
7.
Sr
Vanessa Lane
9.47a
South Dakota State
8.
So
Dallyssa Huggins
9.73a
Maryland
9.
Jr
Shauna Tweedy
9.77a
Nebraska
10.
Madi Scholl
9.87a
Unattached
60m Hurdles
- 33"
Open
- Prelims
x
1.
Sr
Deshaunda Morrison
8.39a
Arizona State
2.
Sr
Courtney Nelson
8.41a
Pittsburg State (KS)
3.
Sr
Mary Young
8.47a
Drake
4.
Jr
Jasmine Barge
8.65a
Nebraska
5.
Jr
Chanel Freeman
8.76a
Nebraska
6.
Fr
Nadia Hackett
8.76a
Maryland
7.
So
Raynesha Lewis
8.76a
Nebraska
8.
Jr
Jewel Smith
8.80a
PR
Maryland
9.
Jr
Alexandra Williams
8.80a
PR
Arizona State
10.
So
Asjah Wallace
8.81a
Barton County
11.
Sr
Tasha Frazier
8.83a
SR
Iowa State
12.
Fr
Aria Tate
8.84a
PR
Central Florida
13.
So
Mahendra McWhite
8.90a
Barton County
14.
So
Natosha Jordan
9.10a
PR
Central Florida
15.
Fr
Nikki Kraaijeveld
9.22a
PR
Cloud County
16.
Jr
Thaila Cooper
9.35a
PR
Maryland
17.
Fr
Isa Videler
9.44a
Missouri State
18.
So
Aleenah Marcucci
9.51a
Iowa State
19.
So
Josilyn Dostal
9.55a
Nebraska
20.
So
Fiona Barnes
9.61a
PR
Barton County
21.
Fr
Nicole von Aschwege
9.63a
Nebraska
22.
Eboni Washington
9.78a
Unattached
23.
So
Bryce Lang
10.09a
SR
Drake
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:40.80a
Nebraska
2.
Relay Team
3:42.58a
Maryland
3.
Relay Team
3:47.34a
Iowa Central
4.
Relay Team
3:47.56a
Missouri State
5.
Relay Team
3:48.23a
Iowa
6.
Relay Team
3:49.21a
Nebraska Wesleyan
7.
Relay Team
3:50.37a
Maryland
8.
Relay Team
3:52.19a
Central Florida
9.
Relay Team
3:53.06a
North Dakota State
10.
Relay Team
3:53.46a
Pittsburg State (KS)
11.
Relay Team
3:55.03a
Barton County
12.
Relay Team
4:03.97a
Nebraska
13.
Relay Team
4:04.78a
Central Florida
Relay Team
DNF
Wisconsin
Shot Put
- 4kg
Open
- Finals
x
1.
Sr
Maggie Ewen
18.22m
Arizona State
2.
Christina Hillman
16.94m
Unattached
3.
Sr
Michaela Dendinger
16.72m
PR
Wayne State (NE) Col...
4.
Fr
Samantha Noennig
16.55m
PR
Arizona State
5.
Jr
Toni Tupper
16.40m
Nebraska
6.
Sr
Claudia Ababio
15.64m
PR
Maryland
7.
Sr
Courtney Pasiowitz
15.33m
North Dakota State
8.
Jr
Jena Black
15.04m
Pittsburg State (KS)
9.
So
Maggie Schwarzkopf
14.66m
North Dakota State
10.
So
Kristina Insingo
14.61m
PR
Nebraska
11.
Sr
Kelsey Laufenberg
14.20m
North Dakota State
12.
Jr
Maddy Nilles
14.07m
PR
North Dakota State
13.
Fr
Essence Henderson
14.04m
Iowa State
14.
Fr
Latavia Maines
13.79m
Barton County
15.
So
SHanell Atkins
13.73m
PR
Central Florida
16.
Fr
Keiara Williams
13.59m
Iowa State
17.
Sr
Jasmine Smith
13.56m
Pittsburg State (KS)
18.
Sr
Jordyn Thornton
12.95m
North Dakota State
19.
Jr
Jhane' Carter
12.75m
Central Florida
20.
So
Brianna Cooks
12.65m
Pittsburg State (KS)
21.
Fr
Takyra Hilton
12.37m
Cloud County
22.
Sr
Brittany McPike
12.25m
Missouri State
23.
Jr
Gabby Durant
12.02m
Central Florida
24.
Fr
Kameliah Style
11.95m
PR
Barton County
25.
Fr
Shyledeen Smith
11.82m
Barton County
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Vanessa Lane
12.00m
South Dakota State
2.
Sr
Georgia Ellenwood
11.98m
SR
Wisconsin
3.
So
Dallyssa Huggins
11.97m
SR
Maryland
4.
Jr
Shauna Tweedy
11.23m
Nebraska
5.
So
Jenny Kimbro
10.51m
PR
Iowa
6.
Sr
Casie Pawlik
10.23m
PR
Wisconsin
7.
Jr
Tria Seawater-Simmons
10.21m
PR
Iowa
8.
Fr
Emily Coghill
9.95m
PR
Iowa State
9.
Jr
Emma Whigham
9.82m
Iowa State
10.
Madi Scholl
9.72m
Unattached
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Marusa Cernjul
1.84m
Unattached
2.
So
Petra Luteran
1.75m
Nebraska
3.
Jr
Emma Haugen
1.75m
Wisconsin
4.
Sr
Reka Czuth
1.75m
SR
Nebraska
5.
Fr
Lara Omerzu
1.70m
Nebraska
6.
So
Dallyssa Huggins
1.70m
Maryland
7.
Sr
Kassidy Sharp
1.65m
SR
Northern Iowa
8.
So
Gillian Urycki
1.65m
Iowa
8.
So
Natosha Jordan
1.65m
SR
Central Florida
10.
Jr
Isabella Weekly
1.65m
Wisconsin
11.
So
Aubrianna Lantrip
1.65m
Iowa
12.
So
Kiara Kearney
1.65m
PR
Nebraska
13.
Candice Dominguez Fields
1.60m
Unattached
14.
Sr
Chaley Rath
1.60m
Northern Iowa
14.
Fr
Daejha Moss
1.60m
North Dakota State
16.
So
Kelli DeGeorge
1.60m
Iowa
17.
Jr
Tierney Lindner
1.60m
Nebraska
18.
So
Maria Gonzalez
1.55m
Northern Iowa
18.
Fr
Katie Eidem
1.55m
Arizona State
20.
Fr
Brooke Blazei
1.55m
PR
Wisconsin
20.
Sr
Kebreyona Acker
1.55m
SR
Central Florida
20.
Fr
Lauren Petrie
1.55m
Wisconsin
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Georgia Ellenwood
1.76m
SR
Wisconsin
2.
Jr
Tria Seawater-Simmons
1.67m
PR
Iowa
3.
Jr
Shauna Tweedy
1.61m
PR
Nebraska
3.
So
Jenny Kimbro
1.61m
PR
Iowa
5.
Madi Scholl
1.55m
Unattached
6.
Jr
Emma Whigham
1.52m
SR
Iowa State
6.
Sr
Casie Pawlik
1.52m
SR
Wisconsin
8.
Fr
Emily Coghill
1.49m
PR
Iowa State
Sr
Vanessa Lane
NH
South Dakota State
So
Dallyssa Huggins
NH
Maryland
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Sr
Taylor Amann
4.15m
Wisconsin
2.
Fr
Madeline Holland
3.95m
Nebraska
3.
Sr
Lauren Gietzen
3.80m
North Dakota State
4.
Sr
Jane McCurry
3.80m
SR
Wisconsin
5.
Sr
Kristiana Warth
3.80m
Arizona State
6.
Sr
Haleigh Fritts
3.65m
Arizona State
6.
So
Rayce Albino
3.65m
PR
Wisconsin
8.
Jr
Vanessa Davis
3.65m
Arizona State
9.
So
Madison Yerigan
3.50m
Nebraska
10.
Jr
Christina LeMunyon
3.50m
PR
Drake
10.
Sr
Georgia Richardson
3.50m
PR
Missouri State
12.
Fr
Tommi Hintnaus
3.50m
Arizona State
13.
Matty Hoskins
3.35m
Unattached
14.
So
Jocelyn Dinius
3.35m
North Dakota State
Fr
Cameryn Baldwin
NH
Drake
So
Salome' Brugier
NH
Iowa Western
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Jhoanmy Luque
6.28m
SR
Iowa State
2.
So
Raynesha Lewis
5.98m
PR
Nebraska
3.
Sr
Kayla Richardson
5.86m
Maryland
4.
Jr
Shylia Riley
5.85m
Nebraska
5.
Sr
Piper Jensen
5.83m
North Dakota State
6.
Jr
Jewel Smith
5.75m
Maryland
7.
So
Meagan Blair
5.71m
PR
Wisconsin
8.
Fr
Ieva Turke
5.67m
Nebraska
9.
Jr
Jessica Barreira
5.65m
SR
Arizona State
10.
Jr
Bailey DeMar
5.53m
North Dakota State
11.
Fr
Jalaiya Bartley
5.52m
Iowa State
12.
Fr
Jamilah James
5.47m
Missouri State
13.
Fr
Daejha Moss
5.45m
North Dakota State
14.
So
Hanna Fergason
5.44m
Pittsburg State (KS)
15.
Jr
Shantinique Cunningham
5.40m
Hastings
16.
Fr
Asia Anderson
5.39m
Pittsburg State (KS)
17.
So
Reganne Markle
5.39m
Hastings
18.
Sr
Darreyl Woodson
5.36m
Arizona State
19.
Sr
Daijha Heron
5.31m
Missouri State
20.
Jr
Sidne' Williamson
5.30m
Missouri State
21.
Sr
Jalynn Roberts-Lewis
5.29m
Iowa
22.
So
Aleenah Marcucci
5.25m
SR
Iowa State
23.
Fr
Daneesha Davidson
5.23m
PR
Central Florida
24.
Jr
Isabella Weekly
5.19m
Wisconsin
25.
Sr
Tasha Frazier
5.15m
SR
Iowa State
26.
So
Natosha Jordan
5.09m
PR
Central Florida
27.
Fr
Keausha Bradley-Macklin
4.80m
Central Florida
Sr
Jahisha Thomas
FOUL
Iowa
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Georgia Ellenwood
5.81m
Wisconsin
2.
Jr
Tria Seawater-Simmons
5.77m
PR
Iowa
3.
So
Jenny Kimbro
5.74m
PR
Iowa
4.
Sr
Casie Pawlik
5.56m
SR
Wisconsin
5.
So
Dallyssa Huggins
5.11m
Maryland
6.
Fr
Emily Coghill
5.09m
Iowa State
7.
Jr
Shauna Tweedy
5.06m
PR
Nebraska
8.
Jr
Emma Whigham
5.03m
Iowa State
9.
Sr
Vanessa Lane
4.89m
South Dakota State
10.
Madi Scholl
4.51m
Unattached
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Jr
Angela Mercurio
13.11m
PR
Nebraska
2.
Sr
Jhoanmy Luque
12.97m
Iowa State
3.
Jr
Jessica Barreira
12.39m
PR
Arizona State
4.
Sr
Darreyl Woodson
12.29m
Arizona State
5.
Fr
Ieva Turke
12.28m
PR
Nebraska
6.
So
Chinne Okoronkwo
12.27m
Wisconsin
7.
Sr
Taryn Rolle
12.15m
SR
Drake
7.
So
Meagan Blair
12.15m
PR
Wisconsin
9.
So
Amanda Carty
12.12m
Barton County
10.
Jr
Bailey DeMar
11.98m
North Dakota State
11.
Sr
Kayla Richardson
11.74m
Maryland
12.
Jr
Briana Potter
11.72m
SR
Central Florida
13.
So
Leah Blackall
11.64m
SR
Maryland
14.
Fr
Jalaiya Bartley
11.63m
PR
Iowa State
15.
So
Raynesha Lewis
11.53m
PR
Nebraska
16.
Sr
Piper Jensen
11.50m
North Dakota State
17.
So
Fiona Barnes
11.45m
Barton County
18.
So
Hannah Schilb
11.31m
Iowa
19.
Fr
Jenna Kes
10.98m
North Dakota State
20.
Fr
Nadia Hackett
10.87m
Maryland
21.
Jr
Sidne' Williamson
10.53m
Missouri State
Sr
Daijha Heron
FOUL
Missouri State
Weight Throw
- 20lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Maggie Ewen
22.22m
PR
Arizona State
2.
Jr
Gabby Durant
19.99m
PR
Central Florida
3.
So
Kaylee Antill
19.27m
PR
Arizona State
4.
Sr
Michaela Dendinger
19.20m
Wayne State (NE) Col...
5.
Jr
Maddy Nilles
19.15m
North Dakota State
6.
Sr
Sara Olsen
19.12m
SR
Hastings
7.
Sr
Christabel Okeke
18.89m
SR
Iowa State
8.
Jr
Jhane' Carter
18.66m
SR
Central Florida
9.
Sr
Brittany McPike
18.32m
PR
Missouri State
10.
Sr
Kelsey Laufenberg
18.08m
North Dakota State
11.
Sr
Courtney Pasiowitz
18.07m
North Dakota State
12.
So
Brianna Cooks
18.04m
Pittsburg State (KS)
13.
Jr
Hannah Frost
17.79m
North Dakota State
14.
Sr
Claudia Ababio
17.79m
Maryland
15.
Sr
Emma O'Hara
17.75m
PR
Maryland
16.
Fr
Samantha Noennig
17.60m
PR
Arizona State
17.
Sr
Jordyn Thornton
17.48m
SR
North Dakota State
18.
So
Alanna Nietert
17.24m
Northern Iowa
19.
Jr
Kelbie Lyon
17.14m
Hastings
20.
So
SHanell Atkins
16.69m
PR
Central Florida
21.
So
Gabbreil Harris
16.55m
Cloud County
22.
Sr
Tessa Krempel
16.49m
Iowa State
23.
Jr
Jena Black
16.22m
Pittsburg State (KS)
24.
Fr
Amy Herrington
16.20m
North Dakota State
25.
Fr
Avi Bulai
15.78m
PR
Cloud County
26.
Sr
Jasmine Smith
15.66m
Pittsburg State (KS)
27.
Fr
Essence Henderson
14.18m
Iowa State
28.
So
Alexis James
13.97m
Barton County
29.
So
Megan Wiese
13.51m
Iowa State
30.
Fr
Keiara Williams
13.46m
Iowa State
Sr
Sarah Pate
FOUL
Northern Iowa
Pentathlon Score (Indoor)
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Georgia Ellenwood
4259
SR
Wisconsin
2.
So
Jenny Kimbro
3882
Iowa
3.
Jr
Tria Seawater-Simmons
3857
Iowa
4.
Sr
Casie Pawlik
3584
PR
Wisconsin
5.
Jr
Emma Whigham
3268
SR
Iowa State
6.
Fr
Emily Coghill
3215
PR
Iowa State
7.
Jr
Shauna Tweedy
3110
PR
Nebraska
8.
So
Dallyssa Huggins
2915
Maryland
9.
Madi Scholl
2888
Unattached
10.
Sr
Vanessa Lane
2790
South Dakota State
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
15450 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Nebraska Frank Sevigne Husker Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
2
3
2015
1
1
2014
1
1
6
2013
1
2
2
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Show 8 more
Hashtags
#nebraska
#frank-sevigne
#husker-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!